II Niedziela Adwentu
10.12.2017

 

1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym adwentem, szczególnie zapraszamy na Msze roratnie, które odprawiane są każdego dnia o godzinie 18.00, dzieci zapraszamy na to nabożeństwo w: poniedziałek, środę i piątek.
2. Dzisiejsza niedziela jest w Kościele w Polsce obchodzona jako dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie z tej racji ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na ten cel.
3. Dziś (10.12.2017), Ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering obchodzi 72-ą rocznicę urodzin, z tej racji polecajmy Naszego Pasterza w modlitwie osobistej. W dniu 12.12.2017(wtorek) o godz. 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji dostojnego jubilata.
4. Dziś po Mszy św. o godzinie 11.00, spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii i ich rodzicami, natomiast za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla tych dzieci.
5. Z okresem adwentu związane są również rekolekcje parafialne, które rozpoczną się w najbliższą niedzielę 17 grudnia. Prowadził je będzie ks. dr hab. Józef Szymański. Układ nabożeństw według porządku niedzielnego. Mobilizujmy się nawzajem do udziału w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych. Rekolekcje trwać będą trzy dni: niedziela, poniedziałek, wtorek, spowiedź we wtorek. Natomiast osoby, które nie będą mogły przybyć do świątyni, a chcą przyjąć sakramenty święte, mogą je przyjąć w środę. Ks. Stanisław w tym dniu od godziny 8.00, będzie nawiedził chorych. Prosimy o zgłaszanie tych osób w kancelarii i zakrystii.
6. W tym tygodniu zostały zakończone prace remontowe przy organach, teraz czekamy, na komisję diecezjalną, która potwierdzi, że odpowiednie prace zostały wykonane właściwie. Następnym elementem będzie poświęcenie wyremontowanych organów.
7. Caritas Diecezji Włocławskiej, jak co roku, prowadzi wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W ramach tej akcji rozprowadzane są świece na stół wigilijny małe w cenie 5 zł i duże 15 zł.