Niedziela XXVI w ciągu roku
1.10.2017

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie Różańca św. dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Proszę rodziców, aby zaopatrzyli dzieci w Różańce.
2. W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Papieski, tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży - Fundacji Trzeciego Tysiąclecia. Zwieńczeniem tego dnia będzie koncert w katedrze o godz. 18.30, na który zapraszają organizatorzy
3. Bardzo serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które każdego dnia będzie odprawiane o godz. 17.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i Komunii Świętej Rocznicowej oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy w: poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; środę – św. Franciszka z Asyżu; czwartek – Rocznica Konsekracji Katedry Włocławskiej (miała miejsce 1411); piątek – św. Faustyny Kowalskiej( w naszej diecezji); sobota – Matki Bożej Różańcowej.
5. Ponadto w tym tygodniu również I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek przed mszą św. wieczorną zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia Bożego na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W I- piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00, spowiedź po południu od godziny 17.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 17.30 (połączone z nabożeństwem Różańcowym.
6. Rozpoczynamy w naszej parafii „kurs Alfa”. Jest to seria spotkań w czasie których w swobodny sposób uczestnicy zgłębiają podstawy wiary chrześcijańskiej. Pierwsze spotkanie w dniu 12.10. 2017 o godz. 19.00. Bliższych informacji udziela ks. Stanisław
7. W dniu 21.10.1017 organizowana będzie pielgrzymka do Warszawy; w programie nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Świątyni Opatrzności, Krakowskie Przedmieście i Starówka. Koszt 70 zł. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Stanisław.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Tomasz Mariusz Lambrych, st. wolny, zam. Włocławek par. św. Jana i
Marta Żychowicz, st. wolny, zam. Włocławek par. Narodzenia NMP, zap. I.
Jeżeli ktoś znałby przeszkody do zawarcia tychże małżeństw proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.